Jednym z najczęstszych powodów odwiedzin sklep liturgiczny jest zbliżający się chrzest najmłodszego członka rodziny, komunia święta oraz ślub. Ponadto są one odwiedzane przez wierzące osoby, które poprzez zakup akcesoriów o wymownym charakterze chcą podkreślić swą wiarę oraz bliskość z Bogiem.

Czym są dewocjonalia?

Jest to pokaźna grupa obiektów nierozerwalnie związanych z kultem religijnym, w Polsce najczęściej chrześcijańskim. Wśród wielu tego typu akcesoriów religijnych można wymienić: różańce i krzyżyki, święte obrazki, modlitewniki oraz wszystkie elementy niezbędne do realizacji posługi duszpasterskiej tj: kropidła, lichtarze, naczynia na wodę święconą oraz wiele innych.

Wszystkie oferowane na rynku tego typu przedmioty wiążą się nierozerwalnie z wiarą, czcią oraz powagą, jaką ona roztacza.

Cenne pamiątki chrztu i komunii świętej

Pamiątka wręczona dziecku na chrzest może być papierowa, drewniana lub srebrna. Piękne obrazki, albumy, srebrne łańcuszki i krzyżyki są idealnym pomysłem podkreślającym doniosłość takiego ważnego wydarzenia.  

Pierwsza Komunia Święta jest kolejnym sakramentem, wymagającym  specjalnej oprawy. Idealną pamiątką komunii świętej jest książeczka do nabożeństwa, obrazek, świeca, różaniec, natomiast przypadku gości – zaproszenie na uroczystość.

Szczególne miejsce w szerokiej ofercie zajmują wizerunki Świętej Rodziny, będące symbol życia rodzinnego i miłości. Takie obrazy oraz ikony religijne są  często wybierane na prezent ślubny.

Poszczególne sakramenty święte mają w naszej tradycji wymiar duchowy, a symbolika zawarta w pamiątkach z tych ważnych chwil  jest cennym drogowskazem na dalsze życie.