Obrazy religijne pięknie wpisują się w klasyczne wnętrza. Mając mieszkanie w stylu nowoczesnym trudniej jest dobrać obraz religijny. Na co zwrócić uwagę wybierając obraz religijny do wnętrza nowoczesnego? 

Mieszkania umeblowane w nowoczesnym stylu nie współgrają z obrazami religijnymi w stylu klasycznym z grubymi, zdobionym ramami. Kolor złoty, w który bardzo często oprawiane są obrazy, też dużo lepiej wpisuje się we wnętrze klasyczne. Czy mając nowoczesne wnętrze trzeba zrezygnować z obrazu religijnego? 

Nowoczesne obrazy religijne

Obrazy religijne można dobrać do każdego rodzaju wnętrza. W mieszkaniu o nowoczesnym wystroju będzie bardzo elegancko wyglądał obraz religijny, który jest grafiką, malowany w sepii, czy obraz na płótnie z zadrukowanymi bokami nie wymagający oprawy. 

W nowoczesnych salonach sprawdzają się tryptyki, o zróżnicowanej wielkości. Taka kolekcja jest eleganckim wykończeniem salonu oraz świadectwem wiary, które powinno być w każdym mieszkaniu. 

Z ramą czy bez? 

Obrazy święte często mają bogato zdobioną, grubą ramę. Taka rama nie pasuje do nowoczesnego mieszkania. Obraz, który jest na płótnie bardzo efektownie wygląda bez żadnej ramy. Dzięki temu można w całej okazałości dostrzec zalety dzieła. 

Dobrym rozwiązaniem jest oprawienie obrazu religijnego w proste, drewniane ramy, bez zbędnych ozdób. Oglądając taki obraz koncentrujemy się na dziele. Rama nie odwraca uwagi od tego, co najważniejsze, czyli obrazu.