Prezenty w postaci dewocjonaliów to dość rzadki sposób na okazywanie uczuć wobec bliskich. Niemniej można go jak najbardziej wręczyć w końcu to przedmiot niejako uświęcony.

Z jakich okazji można wręczyć różaniec na palec bliskim?

Dobrym pretekstem jest na przykład moment bierzmowania. W końcu na młodego człowieka spływają wtedy dary Ducha Świętego i nic nie stoi właściwie na przeszkodzie, żeby obdarzyć go właśnie takim prezentem. Równie trafną okazją jest ślub, podczas którego Państwo Młodzi ślubują przecież wierność przed Bogiem.

Prezent w postaci różańca na palec tylko uświetni ten wyjątkowy dzień. Różaniec obrączka nadaje się również jako prezent z okazji święceń kapłańskich. W końcu nikt bardziej nie potrzebuje obcowania z Bogiem niż młody ksiądz. Mieć kogoś duchownego w rodzinie, to wyjątkowy zaszczyt.

W jakich intencjach można się modlić- gdy używa się różańca na palec?

Przede wszystkim w intencjach błagalnych. Na przykład, gdy chce się prosić o zdrowie dla najbliższego członka rodziny, bo ma mieć trudną operację. Z pomocą różańca na palec można zanosić modły o nawrócenie się ukochanej osoby, która zwątpiła w istnienie Boga i jego miłosierdzie.

Intencje posłane w ten sposób ku Niebu, z pewnością zostaną wysłuchane. Różaniec na palec można podarować alkoholikowi, z którym jest się spokrewnionym. Może ten wyjątkowy gest go otrzeźwi i pomoże mu raz na zawsze wydostać się ze szpon nałogu. W każdym razie intencja jest jak najbardziej trafna.