Wkłady olejowe są bardzo praktycznym i niesłychanie wygodnym rozwiązaniem, dlatego też świece olejowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Aby wybrać wysokiej jakości wkłady do zniczy warto zwrócić uwagę na mieszankę olejów.

Czym charakteryzują się najlepsze wkłady?

Godne polecenia są przede wszystkim świece olejowe z wkładami, które wykonane są z oleju palmowego. Wkłady tego typu doskonale sprawdzą się przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym, a dokładniej mówiąc przy niskich temperaturach. Warto wspomnieć również i o tym, że każdy producent stosuje nieco inne mieszanki, dlatego też wkłady olejowe mogą różnić się od siebie jakością. Najlepszym rozwiązaniem jest wypróbowanie kilku produktów, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć te najlepsze.

Oryginalne świece olejowe dla wymagających

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wkłady olejowe kombinowane. Wkłady tego typu wyróżniają się bardzo atrakcyjną ceną i różną grubością knota. W sezonie letnim stosuje się cieńszy knot, a w sezonie zimowym lepszym wyborem są wkłady z dość grubym knotem. Aby kupić porządne wkłady warto odwiedzić hurtownię albo sprawdzony sklep internetowych. Inwestując w nowe świece warto zwróci uwagę nie tylko na jakość oleju, ale również na knot. Spalanie knota następuje zawsze wtedy, gdy zbyt wysoki knot nie jest już nasączany paliwem. Niestety w tanich świecach można natknąć się na złej jakości knoty, które nie wypalą oleju do końca.