Wiara w Boga jest bezgranicznym zaufaniem i zawierzeniem. Codzienna modlitwa to oddanie swojego życia w Jego działanie, a noszenie medalika to szczególny wyraz naszej wiary, którego nie wstydzimy się okazywać.

Medaliki srebrne z Maryją

Noszenie medalika jest wyznaniem naszej wiary. Wielu również uważa go za swego rodzaju amulet chroniący od złego. Jakkolwiek by nie było, osoba, która zawsze go nosiła, gdy nagle zgubi go lub utraci w inny sposób, odczuwa bardzo wyraźnie tę zgubę. Dlaczego tak się dzieje? Na pewno przywiązujemy się do tego, że Maryja wciąż przy nas jest, choć tylko w takiej prostej formie. Zrozumiałe, że potem odczuwamy jej brak. Medaliki srebrne mogą mieć różną formę. Najpopularniejsze są te z wizerunkiem Maryi oraz Najświętszym Sercem Jezusa. Medalik może przedstawiać świętego, który ma dla nas szczególne znaczenie.

Cudowny Medalik św. Katarzyny Laboure

Tzw. Cudowny Medalik, który objawił się św. Katarzynie Laboure, to symbol całkowitego zawierzenia i oddania się Niepokalanej, która prowadzi nas do Jezusa Chrystusa. Na awersie takich srebrnych medalików znajduje się wizerunek Matki Najświętszej z rozłożonymi rękami, od których rozchodzą się promienie. Stoi ona na kuli ziemskiej, a pod stopami ma węża, którego depcze. Rewers to dwa serca: Jezusa z cierniem oraz Maryi przebite mieczem, litera M – jako inicjał Maryi, a nad nim krzyż. Dodatkowo w obwodzie znajduje się tam 12 gwiazd.