Świece liturgiczne są świecami okazjonalnymi. Wykorzystuje się je w kościele przy ołtarzu, ustawiając według określonych zasad. Tego rodzaju świece sprzedawane są w sklepach z dewocjonaliami zarówno tymi internetowymi, jak i stacjonarnymi. Ostatnio bardzo modne są świece olejowe, są to świece, we wnętrzu których znajduje się pojemnik na olej.

Rodzaje świec liturgicznych

Jest kilka konkretnych rodzajów świec liturgicznych. W ofercie są świece ołtarzowe, gromnice, świece wykorzystywane przy chrzcie lub podczas pierwszej komunii świętej. Popularne są także roratki, świece ślubne i paschały czy też świece pogrzebowe. Kościoły i parafie kupują taki rodzaj świec, jaki w danym momencie jest im przydatny. Natomiast odpowiednie sklepy oferują przez cały rok każdy rodzaj świec.

Okazyjnie zdobione

Większość świec liturgicznych zdobiona jest różnego rodzaju okazjonalnymi aplikacjami. Tego typu wyroby wykonane są z jak najlepszych materiałów, ponieważ trudno jest, by świece ustawione przy ołtarzu nazbyt dymiły. Wszelkie szczegóły takich świec są odpowiednio dopracowane przez producenta, przez co świece mają jak najlepszą jakość.
Świece wykonane są w jak najlepszej technologii i są produktem o najwyższej jakości. Oferta proponowanych, przez producenta świec wciąż się rozrasta, bowiem świece są produkowane w różnych rozmiarach, różnych kolorach, mają przeróżne wzory i zdobione są różnymi aplikacjami. https://www.meritohurt.pl/swiece-oltarzowe.html