Katolicy mają wiele różnych dewocjonaliów w swoim otoczeniu. Chętnie obdarzają się świętymi obrazkami i innymi przedmiotami, które drugiej osobie mogą się przydać. Część z nich pełni funkcję ozdobną, pomaga skupić się na modlitwie, inne są noszone jako symbol wiary i przypomnienie, kim się jest i komu obiecało się wierność.

Dewocjonalia na różne okazje


Często stają się one rodzajem prezentu. Taki ryngraf nadaje się idealnie dla osoby, która przyjmuje pierwszą komunię świętą lub przystępuje do bierzmowania. Jest wtedy bardziej świadoma daru, jaki otrzymała i na pewno doceni ten gest. Bardzo częstym prezentem są także obrazki ze świętymi patronami. Dzięki temu można lepiej ich poznać i wiedzieć, o czyje wstawiennictwo warto prosić. https://www.meritohurt.pl/ryngrafy-srebrne.html

Z tarczą na piersi


Jednak od dawna najbardziej popularny jest przede wszystkim ryngraf. Prosty medalion w kształcie tarczy, który posiada rysunek o tematyce religijnej lub z godłem państwa, do którego się należy. Ma za zadanie wyrażać miłość do Boga i do samej Ojczyzny. Dawniej był elementem zbroi, potem żołnierze nosili go na piersi, by pamiętać, dla kogo walczą. Obecnie też wiele osób decyduje się na takie dewocjonalia ze względu na starą tradycję, ale także ze względu na własną wiarę i pragnienie, by pokazać sobie i innym, że wciąż się wierzy pomimo różnych zawirować na świecie. Z całą pewnością spełni to swoją rolę i będzie dobrze pasować do każdego ubrania.