Różaniec to religijne akcesorium, które zalicza się do najbardziej obecnie popularnych dewocjonaliów. Nie oznacza to bynajmniej, że modlitwa różańcowa jest tak bardzo popularna. Oczywiście pamięta o niej pewna stała grupa praktykujących katolików, różaniec jednak ma zdecydowanie szersze znaczenie. Często wręczamy go na prezent – na przykład dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej. Jak wybrać elegancki różaniec dla każdego?

Srebrne różańce z kamieniami – prostota i elegancja

Różaniec, którego paciorki wykonane zostały z ozdobnych, albo półszlachetnych kamieni i minerałów może być naprawdę eleganckim przedmiotem. Dla tych, dla których jest on przede wszystkim pamiątką, będzie miał wartość materialną. Osoby, dla których różaniec znaczy więcej i służy głównie do modlitwy, również docenią niepowtarzalny wygląd takich projektów. Srebrny różaniec z kamieniami może nam służyć całe życie, a nawet być przekazany następnym pokoleniom. Dostępny asortyment sprawdzisz na stronie sklepu Meritohurt, pod adresem: https://www.meritohurt.pl/rozance-srebrne-z-kamienia.html

Czy takie różańce są bardzo drogie?

Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju kamienie zostały użyte do wykonania paciorków różańca. Wiele popularnych minerałów, o dużych wartościach dekoracyjnych kosztuje bardzo mało. Różaniec taki wcale nie musi być drogi, tym bardziej, że obecnie ceny srebra również nie kształtują się wysoko. Może być on jednak wykonany również z rzadszych kamieni półszlachetnych. Za taki model zapłacimy zdecydowanie więcej. Wiele zależy oczywiście również od projektu. Najprostsze różańce zawsze są znacznie tańsze od pięknie wykonanych projektów artystycznych.