Różaniec to jedno z podstawowych dewocjonaliów, którego zdecydowanie nie powinno zabraknąć w domu żadnego katolika. Używamy go tradycyjnie do modlitwy, a dzięki swoje prostej budowie i możliwościom, które daje, może być zabrany praktycznie wszędzie i używany w każdym momencie. Różaniec to również popularny pomysł na prezent – zwłaszcza dla dzieci, które przygotowują się do pierwszej Komunii Świętej. Jednym z popularnych ostatnio jego rodzajów jest różaniec ze sznurka.

Różaniec ze sznurka – czy warto go kupić?

Różaniec ze sznurka (https://www.meritohurt.pl/rozance-sznurkowe/rozance-cale-sznurkowe/) to bardzo prosta rzecz. Odpowiednio zapleciony, najczęściej lniany (chociaż używane są tu też czasem inne materiały) sznurek świetnie komponuje się z drewnianymi koralikami. Używa się tu koralików w różnych kolorach. Ich uwieńczeniem jest oczywiście krzyżyk – w tym przypadku najczęściej również drewniany. Taki różaniec zdecydowanie jest czymś, co warto kupić. Z kilku powodów – jest tani, estetyczny, świetnie nadaje się na prezent (z pewnością spodoba się prawie każdemu).

Kiedy zakup różańca ze sznurka to dobry pomysł?

Różaniec wykonany ze sznurka i drewnianych koralików może być doskonałym pomysłem na prezent – nie tylko dla dziecka. Warto jednak pamiętać, że poczucie estetyki w dzisiejszych czasach ewoluuje i to, co podobało nam się kiedyś, niekoniecznie zadowoli dzisiejsze gusta. Różaniec ze sznurka wydaje się tu jednym z bezpieczniejszych i bardziej neutralnych stylistycznie wyborów.