W Polsce generalnie mamy sporo wyznawców katolicyzmu. O ile do wiary katolickiej przyznaje się około 90% Polaków, to jednak z praktykowaniem nie jest tak kolorowo. Trzeba jednak powiedzieć, że jednak duża grupa osób pokłada ufność w Panu Bogu i często modli się chociażby sporadycznie albo nawet uznaje wartości chrześcijańskie za ważne w życiu. Jeżeli masz wśród znajomych osoby, które już za chwile będą mieć urodziny, a jest dla nich ważna wiara katolicka, to mamy parę pomysłów na prezenty. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Różaniec

Miesiąc październik jest miesiącem, w którym katolicy wyjątkowo czczą Matkę Bożą i z pewnością dobrym prezentem dla wierzącej osoby będzie różaniec. Jest to magiczny przedmiot, którym można się modlić zarówno podczas drogi do pracy, jak również jest spore grono kierowców wieszających różaniec na lusterku i nawet podczas jazdy prosząc o wstawiennictwo.

Krzyż św. Benedykta

Medalik św. Benedykta związany ze świętym z Nursji jest bardzo poważnym amuletem w walce ze złem i katolicy wierzą, że jego noszenie pomaga w walce ze złem. Krzyż św. Benedykta składa się z kilku napisów jak np. Na belce pionowej krzyża, od góry do dołu: C S S M L – Crux Sacra Sit Mihi Lux (Krzyż święty niech mi będzie światłem). Na belce poprzecznej: N D S M D – Non Draco Sit Mihi Dux (Diabeł – dosłownie: smok – niech nie będzie mi przewodnikiem).

Pismo Święte

Jeżeli Twój znajomy nie ma Pisma Świętego, to z pewnością warto je zakupić. Dzięki niemu będzie mógł czytać Stary oraz Nowy Testament i poznawać losy Jezusa oraz apostołów. Jest to księga, która ma ogromne znaczenie dla katolika i jest częścią Objawienia Bożego.