Zawsze pojawia się wiele pytań za kogo trzeba modlić się na różańcu. Trzeba powiedzieć, że jest to sprawa bardzo indywidualna, bo każdy z nas ma różne życie, spotykają nas zupełnie inne rzeczy i jesteśmy na innym etapie rozwoju duchowego. Warto powiedzieć, że szczególnie w miesiącu październiku, w którym to jest kult Matki Bożej modlimy się na różańcu, by oddać jej cześć i wyprosić potrzebne łaski dla nas i rodziny. W naszym dzisiejszym artykule wyjaśnimy w jakich intencjach można się modlić na różańcu, chociaż trzeba powiedzieć, że każda modlitwa ma sens. Zapraszamy!

Za rodziców

Rodzice to wielki skarb i przede wszystkim dali nam życie. Nieważne jacy są, trzeba się za nich modlić i ofiarować Panu Bogu ich los oraz prosić o potrzebne dla nich łaski. W przypadku gdy ich nie ma już na ziemskim „łez padole”, to trzeba prosić dla nich o łaskę nieba oraz wynagrodzenie za ich ziemskie przewinienia. Jest to pewna forma podziękowania za nasze wychowanie i jest to też ogromny dar, którego jednak bardzo często nie doceniamy, a ziemskie życie nie trwa wiecznie. Wystarczy choćby dziesiątek różańca dziennie w tej intencji, a może mieć to ogromną wartość w oczach Pana Boga.

Za dusze w czyśćcu cierpiące

Różaniec za dusze w czyśćcu cierpiące jest ogromną ulgą dla dusz, które się tam znalazły. Wbrew pozorom są to bardzo duże męki i modlitwa za takie dusze z pomoże im znaleźć się bliżej Pana Boga. Gdy odmawiamy różaniec czy nawet modlitwy dzienne, czy wieczorne, to trzeba pamiętać o tych, którzy nie zawsze byli blisko Boga. My, jako prości ludzie na ziemi i nie zawsze mamy świadomość, kto w jakim miejscu się znajduje.