To wszelkie drobne przedmioty o tematyce religijnej, przedstawiające osoby święte i symbolizujące wiarę, które można zakupić w specjalnych sklepach z dewocjonaliami. Mogą nimi być wszelkiego rodzaju obrazy z podobiznami świętych, modlitewniki, książki, biblie, albumy, krzyże, medaliki, różańce, figurki, komplety kolędowe, breloczki, lampiony na roraty, świece, kalendarze i wiele innych.

Czym są dewocjonalia i czemu służą?

Takie akcesoria sprawdzą się idealnie jako prezent szczególnie na takie okazje, jak chrzest, roczek, komunia święta, bierzmowanie czy ślub, ale nie tylko. Jest wiele takich przedmiotów, które są ozdobą naszego domu czy mieszkania przez cały rok i takich, które umilają nam święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia.

Dewocjonalia to również wszelaka biżuteria w postaci łańcuszków, bransoletek i wisiorków, które służą nam do kultywowania wiary i jako dekoracja i ozdoba.

Jakie są przykładowe dewocjonalia na poszczególne okazje?

Dewocjonalia https://www.meritohurt.pl to także szczególna oprawa najważniejszych życiowych i sakralnych uroczystości. Dlatego w tym miejscu należy wymienić specjalne szatki dla dziecka do chrztu oraz alby, sukienki i chusteczki komunijne, wszelkie stroiki, świece ozdobne, modlitewniki, różańce, krawaty i muszki dla chłopców. Gałązki, opaski, wianki, rękawiczki i torebki dla dziewczynek, a także torby prezentowe i zaproszenia dla gości.

Natomiast jako pamiątka czy to z okazji chrztu, czy pierwszej komunii najchętniej i najczęściej wybierane są wszelkiego rodzaju obrazy i obrazki, np. z czuwającym nad dzieckiem aniołem stróżem, w których zawsze jest miejsce na wpisanie indywidualnej dedykacji.

Kolejne pomysły to ramki i albumy na zdjęcia, wisiorki na srebrnym łańcuszku z podobizną Matki Boskiej oraz różańce z modlitewnikami, a wszystkie pamiątki pakowane w grawerowane pudełka i ozdobne torebki. Dewocjonaliami są również lichtarze, butelki i miski na wodę święconą, kadzidła, kropidła, emblematy z modlitwami np. dla kierowcy i tematyczne magnesy oraz szaty liturgiczne (alby), birety, haftowane kapy, ornaty i bursy.