Chrzest jest bardzo ważnym wydarzaniem zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodziców oraz ich najbliższych. Dlatego też w katolickiej wierze, jest taki zwyczaj, kiedy to rodzina daje chrzczonemu dziecku prezenty na pamiątkę tego dnia.

Jakie pamiątki na chrzest powinno się dać dziecku? 

Z reguły jest tak, że chrzestni dziecka ochrzczonego dają tak zwane lepsze prezenty niż pozostali goście. Jednak nie jest to reguła. Wszystko zależy od sytuacji materialnej chrzestnych. Nie ulega wątpliwości jednak, że obojętnie od tego, od kogo dziecko dostanie takie prezenty, to powinny być one dane od serca i z miłością.

Przyjmuje się, że na chrzest powinno się dawać takie prezenty, które pomogą później dziecku poznać katolicką wiarę. Pamiątka na chrzest to przede wszystkim: Biblia dla dzieci, medalik, różaniec, czy też obraz ze świętymi.

Czy praktyczne prezenty na chrzest to dobre rozwiązanie?

Moda na pamiątki z chrztu zmienia się co roku. Prezenty stają się coraz bardziej nieraz wygórowane. Często też sami rodzice określają, co dana osoba ma kupić na chrzest ich dziecka. Ostatnio modne jest, by dawać ochrzczonemu dziecku pamiątki i prezenty, które się mu przydadzą później.

Takie pamiątki na chrzest http://www.meritohurt.pl/albumy-pamiatki-na-chrzest.html to między innymi fotelik do samochodu, czy do karmienia. Można także wcześniej zapytać się rodziców, czy czegoś konkretnego nie potrzebują. Dzięki takim pamiątką rodzice mogą później je wykorzystać w życiu codziennym. Oczywiście także nadal są popularne koperty, z różnymi kwotami w środku, jak i kartki z pamiątki tego dnia wraz z życzeniami i podpisami najbliższych.

To, jaką pamiątkę na chrzest damy dziecku, powinno zależeć przede wszystkim od tego, na co jesteśmy w sobie w stanie pozwolić. Nie można dawać takiej pamiątki, na jaką nas nie stać, tylko dlatego, że na przykład rodzice dziecka na nas, to wymuszają. Chrzest ma być wielkim dniem i przeżyciem dla rodziny, a pamiątki na chrzest to tylko dodatek do całej ceremonii.