Początek listopada to doskonały moment na to, aby pomyśleć o zbliżających się świętach. Co zrobić, by były one wyjątkowe i niezapomniane? Prócz wymiaru religijnego, okres ten niezmiennie kojarzy się z prezentami, które znajdujemy pod choinką. Warto pomyśleć o tym już teraz, by nie zostawiać zakupu upominków na ostatnią chwilę. Raczej nie chcemy w szale przedświątecznych przygotowań, sprzątania i wypieków biegać po sklepach, w desperacji szukając „byle czego”. O co musimy zadbać?

Suto zastawiony stół. Czy to konieczność?

Polskim zwyczajem, podczas świąt stoły uginają się pod ciężarem potraw, którymi moglibyśmy przez tydzień karmić pluton wojska. Czy to rozsądne? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. My jednak proponujemy zakupy z głową. Usiądźmy i spokojnie przemyślmy, jakie potrawy chcielibyśmy przygotować.

Weźmy pod uwagę realne potrzeby domowników i potencjalnych gości. Potrawy, co zrozumiałe, będą bardziej wykwintne, lecz przymusowe wyjadanie wszystkiego tydzień po świętach (żeby się nie zepsuło) nie należy do najprzyjemniejszych czynności.

Prezenty

Tutaj liczy się jakość, nie ilość. Wielokrotnie powtarzanym błędem jest kupowanie tylu prezentów, że nie sposób zmieścić ich pod choinką. Oczywiście, gdy możemy sobie na to pozwolić, to czemu nie? Radzimy jednak podejść do tego inaczej. Jeden doskonale przemyślany podarek wywoła o wiele lepszy efekt, niż kilkanaście kupionych naprędce w drodze na kolację wigilijną. Dajmy sobie czas i tym razem wybierzmy coś wyjątkowego. Warto wyjść poza schemat. Zejść z utartych ścieżek.

Choinka. Główny punkt programu – jakie figurki?

Choć samo drzewko przywieziemy do domu tuż przed świętami, dobrze byłoby pomyśleć o ozdobach już teraz. Figurki do szopki http://www.meritohurt.pl/boze-narodzenie.html pozwolą stworzyć pod pachnącą choinką swoją własną stajenkę. Elementy dekoracyjne, które znajdą się na drzewku, powinny być ze sobą spójne, tworzyć harmonię i nie odwracać niepotrzebnie uwagi od tego, co ważne. Bombki i lampki razem z figurkami do szopki zbudują ten niezapomniany nastrój, na którego pojawienie się oczekujemy cały rok.