Maryja w Polsce jest czczona z wyjątkową nabożnością. To ona ma być orędowniczką za nas u Pana Boga, gdy nie będziemy godni stać przez Panem Bogiem twarzą w twarz. Matka Boża ma również ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o obronę kraju, gdyż to właśnie jej wstawiennictwo wielokrotnie było oparciem dla naszego narodu.

Nie można zapomnieć o tym, że głównym miejscem kultu w Polsce jest Jasna Góra, w której można znaleźć obraz cudownymi łaskami słynący. Można mieć jego namiastkę w postaci mniejszej bądź większej kopii. Dlaczego akurat warto ją mieć? Aby się tego dowiedzieć, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Ikona, do której zawsze można się modlić

Niestety, nie zawsze w życiu układa nam się tak, jak byśmy sobie to chcieli wyobrazić. Trudne momenty są częścią życia każdego z nas, więc dobrze jest, aby mieć oparcie nie tylko w sprawach materialnych i bliskich nam znajomych. Owszem, jest to istotne, ale jednak wsparcie modlitewne jest czymś większym.

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej https://www.meritohurt.pl/obrazy-swiete-ikony/ikona-matki-boskiej-czestochowskiej,8355,1.html to idealny obraz, do którego warto oddać swoją część i zawierzyć jej wszystkie nasze problemy, jak i całe życie. Analogicznie bywa z momentami, gdy wszystko nam wychodzi. Bardzo często jednak właśnie w tej chwili zapominamy podziękować za całe dobro, które otrzymujemy.

Nie można jednak o tym zapominać i cały czas trzeba modlić się o dalsze łaski, ale i powiedzieć nawet proste „dziękuję” skierowane do ikony Matki Bożej Częstochowskiej.

Dowolny jej rozmiar

Ikona Matki Bożej Częstochowskiej ma to do siebie, że można ją zakupić w różnej formie. Może być to obraz, ale też ikona, którą jak najbardziej warto zabrać ze sobą w podróż. Wtedy będziemy mieć pewność, że Matka Boża zawsze jest przy nas, a my będziemy mogli oddać jej swoje problemy każdego dnia w modlitwach. Nie zajmuje ona wiele miejsca, co jest jej znaczącym atutem.